Wyjazd do Stanów Zjednoczonych powinien być odpowiednio zaplanowany. Warto wziąć pod uwagę również kwestie płatności. Polacy często zastanawiają się nad tym, jak wygląda płatność kartą w USA i jaką kartę wybrać przy podróży za ocean. Wszystko po to, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji na miejscu. W tym artykule sprawdzimy, jaka karta kredytowa do USA będzie odpowiednia i jak wygląda proces płatności z wykorzystaniem najpopularniejszych z nich.

Czy w USA można płacić kartą debetową?

Na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w USA można płacić kartą debetową. Na ten temat w sieci funkcjonuje wiele mitów, z którymi musimy się rozprawić. System płatniczy w Stanach Zjednoczonych jest bardzo rozwinięty. Dzięki temu z powodzeniem zrealizujesz płatność kartą debetową w USA. W określonych sytuacjach jednak musisz przygotować się na dodatkowe warunki, które musisz spełnić. Wiele zależy od tego, jakiej transakcji dokonujesz. Dla przykładu trudności możesz spotkać przy wynajmie samochodu. W niektórych miejscach, poza kartą, musisz pokazać dwa dokumenty tożsamości oraz uwzględnić dodatkowe obciążenie karty (nawet do kilkuset dolarów), które stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla wypożyczalni aut. Jeżeli chodzi o standardowe płatności kartą debetową w USA w supermarketach i punktach usługowych, to nie powinno być z tym żadnych problemów.

Jaka karta kredytowa do USA?

Oczywiście w przypadku płatności kartą w USA najczęściej decydujemy się na kartę kredytową. O tym, czym jest karta kredytowa, dowiesz się w jednym z naszych poradników. Obecnie możesz skorzystać z oferty różnych kart kredytowych. To m.in.: VISA i Mastercard. Są to akceptowalne karty płatnicze w USA. Oprócz nich w Stanach Zjednoczonych korzysta się m.in. z takich systemów płatniczych jak: Diners Club i American Express. Ze względu na to, że walutą USA jest dolar, to warto postawić na takie konto walutowe. Pozwoli to nam na dokonywanie najkorzystniejszych finansowo płatności, ponieważ w ich trakcie nie będzie dochodziło do przewalutowywania. W tym procesie zawsze pobierana jest dodatkowa prowizja, przez coś właściciel karty na tym traci.

Decyzja co do tego, jaka karta kredytowa w USA będzie najlepsza, zależy od kilku czynników. Warto zapoznać się z aktualną ofertą banków w tym zakresie, aby wybrać najkorzystniej. Co do zasady jednak, oferty oraz warunki są do siebie bardzo zbliżone. W celu dodatkowego zabezpieczenia swojej karty przed podróżą warto postawić na ubezpieczenie karty płatniczej. Sprawdź, jak to wygląda w przypadku posiadanej przez Ciebie kredytówki. Na ten moment płacenie kartą w USA jest bardzo wygodne. Nie ma znaczenia to, w jakim kraju znajduje się rachunek bankowy powiązany z tą kartą. Co ciekawe, w Stanach wciąż popularne są czeki. Czeki w Polsce już jakiś czas temu straciły na znaczeniu, jednak nie jest wykluczone, że niedługo ponownie wrócą do łask.

VISA czy Mastercard w USA?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, która z tych kart kredytowych będzie lepszym wyborem w USA. Tak naprawdę wiele zależy od tego, jakie warunki musisz spełnić, posiadając dany rachunek bankowy. Oba systemy płatnicze są powszechnie akceptowane i obsługiwane w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym zarówno karta VISA w USA, jak i karta Mastercard w USA spełnią swoje zadanie. Ponadto za oceanem można korzystać również z płatności VISA mobile. Przed wyjazdem zadbaj także o to, aby aktywować pasek magnetyczny swojej karty. Wszystko dlatego, że w USA wciąż popularniejszym sposobem sczytywania danych z karty jest właśnie pasek magnetyczny. W Polsce zdecydowanie częściej korzysta się ze wbudowanego chipa.

Na ten moment nie ma dużej różnicy w tym, czy w USA będziesz płacić kartą VISA, czy Mastercard. Oferta obu systemów jest porównywalna i wiąże się ze zbliżonymi kosztami transakcji. Jeżeli wyjazd jest blisko, to warto sprawdzić, czy któryś z tych operatorów nie ma dedykowanych promocji. Może to przeważyć w decyzji o wyborze jednego z nich. Wielu klientów zdecyduje się na to, aby do USA zabrać karty VISA i Mastercard jednocześnie. Wszystko po to, aby zabezpieczyć się przed ewentualnym odrzuceniem płatności lub zablokowaniem jednych z nich. Przed wyjazdem możesz skonsultować to jeszcze ze specjalistą finansowym. Podczas wybierania pieniędzy w bankomacie, za każdym razem warto upewnić się, czy wiążą się z tym dodatkowe koszty. To kolejny aspekt, który musisz uwzględnić podczas podróży do Stanów Zjednoczonych. Pamiętaj o tym, że różne sieci bankomatów mogą mieć inne standardy w tym zakresie.

Karta Revolut w USA

Od pewnego czasu na popularności znacznie zyskuje karta Revolut w USA. Może mieć postać fizyczną lub wirtualną. Karta ta jest spięta z aplikacją mobilną, dzięki czemu z poziomu telefonu masz dostęp do swoich środków finansowych i możesz nimi zarządzać. W przypadku wyjazdów zagranicznych, w tym do USA, karta Revolut daje określone korzyści. Przede wszystkim wciąż oferuje relatywnie niski koszy wymiany waluty. Dzięki temu nie musisz zakładać konta walutowego. Revolut poniekąd pełni rolę multikonta, ponieważ pozwala na wymianę waluty w czasie rzeczywistym. Jednocześnie oferuje kurs międzybankowy, który jest atrakcyjniejszy od tego spotykanego w banku lub kantorze.

Karta Revolut jest prosta w obsłudze. Jej posiadanie nie wiąże się z dodatkowymi kosztami przy transakcjach do limitu 20 000 złotych lub ich odpowiednika w innej walucie. Bardziej wymagający klienci mogą postawić na wersję premium. Obecnie w Revolut możesz utworzyć subkonta w 29 walutach i swobodnie operować środkami również w Stanach Zjednoczonych.

Płacenie polską kartą w USA

Płatność kartą za granicą to wygodny sposób na to, aby regulować zobowiązania bez potrzeby posiadania przy sobie większej ilości gotówki. W Stanach Zjednoczonych warto jednak operować kontem, na którym znajdują się dolary. Płacenie polską kartą w USA w złotówkach będzie mało opłacalne. Jest to związane z niekorzystnym przelicznikiem walutowym. W momencie płatności złotówki przewalutowywane są na dolary. Z każdą taką transakcją właściciel konta ponosi większe koszty związane z płatnością. Do tego dochodzi również prowizja bankowa, która pobierana jest od każdej pojedynczej operacji. Dotyczy to nie tylko płatności kartą, ale również wypłacania środków z bankomatów. Właśnie dlatego w większości przypadków korzystniejsze jest prowadzenie konta walutowego i wyrobienie sobie dodatkowej karty kredytowej. Okazuje się, że koszty związane z założeniem i utrzymaniem konta mogą być wyraźnie niższe, niż koszty prowizji bankowej i przewalutowywania złotówek na dolary. Dokładnie to przeanalizuj, zanim podejmiesz decyzję, jak płacić w USA.

Podczas podróży do USA nie warto stawiać tylko na kartę kredytową. Koniecznie weź ze sobą również gotówkę, która okaże się niezwykle przydatna wtedy, gdy nie będzie możliwości płatności kartą. Może to być spowodowane przez chwilowe awarie sieci i inne sytuacje losowe. W USA jest coraz mniej miejsc, gdzie możliwa jest płatność tylko gotówką, jednak na to też powinniśmy być przygotowani.

Warto zapoznać się z obecnymi ofertami instytucji bankowych. Dotyczy to zarówno tradycyjnych kart kredytowych, jak i kart wirtualnych. W jednym z naszych poradników rzetelnie wyjaśniliśmy, czym jest karta wirtualna. Im lepiej przygotujesz się do wyjazdu, tym płacenie kartą kredytową w USA będzie dla Ciebie korzystniejsze. Tam, gdzie to możliwe i wygodne, zamiast karty możesz postawić też na płatności online.