
Aplikacja oraz strona internetowa Goodie z każdym rokiem zmienia się na lepsze. Użytkownicy mogą korzystać z atrakcyjnych promocji i ofert partnerów programu, odzyskując ok. 2-15% wartości swoich zakupów. To jednak nie wszystko. Sprytne rozwiązanie zapewnia również dostęp do gazetek reklamowych wielu sieci handlowych w całej Polsce, a także informacji o bieżących promocjach i konkursach.
Użytkownicy mogą również przechowywać w aplikacji swoje karty lojalnościowe, a nawet podarować znajomemu kartę upominkową Goodie.
Spis treści:
To projekt zainicjowany przez Bank Millennium S.A., który pojawi się pod koniec 2016 roku. Początkowo aplikacja Goodie jedynie agregowała oferty i promocje specjalne partnerów programu. Jednak już od września 2018 roku jej użytkownicy mogą korzystać również z programu cashback. W ten sposób każda transakcja zrealizowana u partnera programu przynosi użytkownikom Goodie określony zwrot. Od niedawna możliwe jest również zakupienie przedpłaconej karty upominkowej, którą można podarować np. innemu użytkownikowi Goodie.
W pierwszej połowie 2020 roku Goodie przeszło kolejną metamorfozę. Tym razem aplikacja zyskała jeszcze więcej przydatnych funkcji, w tym inteligentną listę zakupów, jeszcze mocniej spersonalizowany folder marek, a także możliwość oceniania i dzielenia się z innymi najlepszymi promocjami. W Goodie nie brakuje również konkursów, które nierzadko pojawiają się w każdym tygodniu.
Wszystko w jednym miejscu
Goodie to wielofunkcyjna aplikacja, która łączy w sobie program cashback, asystenta zakupowego i wirtualny portfel, a nawet GPS-a. Brzmi to niesamowicie, ale faktycznie tak jest. Z pomocą tej prostej aplikacji zyskuje się dostęp do ofert i gazetek promocyjnych licznych sieci handlowych i usługowych w całej Polsce. Goodie zadbało również o źródło inspiracji dla zwolenników promocji i oszczędzania. Ciekawe informacje i porady można bowiem odnaleźć na blogu, jaki prowadzony jest w obrębie Goodie.
Przeglądając gazetki reklamowe można od razu tworzyć listę zakupów. Wystarczy jedynie kliknąć w interesujący nas produkt. Co ciekawe, wybierając w ten sposób produkty z różnych sklepów, na liście zakupów będą one posortowane według sklepu. To bardzo wygodne rozwiązanie.
Dzięki aplikacji bez problemu można znaleźć interesujący nas obiekt, nie tylko w sieci. Co prawda oferty są spersonalizowane i przekazywane według lokacji użytkownika, ale w rzeczywistości nawet podczas wakacyjnego pobytu w innym mieście, z łatwością można odnaleźć ulubiony sklep. Aplikacja wskaże nam adres, a nawet drogę. Dodatkowo, jeżeli sklep znajduje się w centrum handlowym, to i z tym aplikacja świetnie sobie poradzi. W takiej sytuacji wyświetli plan całego centrum i wskaże dokładną lokację wybranego sklepu lub restauracji.
W aplikacji Goodie odnaleźć można oferty ok. 1000 partnerów handlowych, w tym znanych i popularnych serwisów takich jak np. allegro.pl, Groupon, sklep CCC, obuwie.pl, pyszne.pl, KFC, Zellando, Auchan Direct, RTVeuroAGD, Media Markt,booking.com itd. Realizując u nich zakupy, można liczyć na zwrot części wydatków.
Kto może korzystać z programu?
Pomimo tego, że Goodie to projekt Banku Millennium S.A., to w rzeczywistości może z niego korzystać każda osoba dorosła, która posiada konto w polskim banku. Oferta skierowana jest do osób indywidualnych, jednak w praktyce nic nie stoi na przeszkodzie, aby realizować zakupy firmowe u partnerów programu.
Wskazanie numeru rachunku bankowego jest niezbędne, ponieważ przyznane środki przekazywane są z konta uczestnika programu, na jego rachunek osobisty.
Jak zacząć korzystać z programu?
Aby stać się aktywnym użytkownikiem Goodie, wystarczy pobrać aplikację Goodie lub skorzystać ze strony internetowej www.goodie.pl
Rejestracja w programie jest bardzo prosta. W pierwszym kroku wystarczy podać:
- adres e-mail,
- hasło,
- nick,
- płeć,
- datę urodzenia.
Można również skorzystać z szybszej drogi i wybrać opcję rejestracji konta zintegrowanego z danymi pobranymi z Facebooka, Google lub Apple.
W kolejnym kroku już na profilu osobisty należy uzupełnić imię, nazwisko oraz numer rachunku osobistego.
Ile można zyskać?
Na start zyskać można 15 złotych. Tyle bowiem wynosi premia specjalna dla nowych użytkowników, którzy wykonają pierwszą transakcję przez Goodie. Do tego należy dodać kwotę zwrotu za zrealizowaną transakcję.
Rzeczywista kwota zwrotu zależy od oferty partnera programu. W większości przypadków mamy do czynienia ze zwrotem procentowym, który standardowo wynosi od ok. 2% do 15% wartości transakcji. W ofertach specjalnych zwrot ten może wynosi nawet 30%, jednak są to akcje ograniczone czasowo.
Zdarza się, że przewidywany zwrot wyrażony jest już w złotówkach. Ten zazwyczaj wynosi od ok. 10 złotych, do nawet 200 złotych. Oczywiście im większy zwrot, tym większą kwota wymaganej transakcji.
Warto również zwrócić uwagę na to, że często ofertom partnerów towarzyszą specjalne zniżki. Niezależnie od tego, czy taka oferta objęta jest dodatkową promocją, i tak uczestnik programu otrzyma swój cashback. W efekcie okazuje się, że całkowita kwota oszczędności to nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych.
Przykładem jednej z najkorzystniejszych ofert dostępnych przez Goodie jest Groupon. Zwrot u tego partnera może wynosić nawet 13%, a bardzo często sam Groupon oferuje bonusy za zrealizowane już transakcje. W ostatnim czasie Groupon rozdawał swoim uczestnikom kody rabatowe na 20 złotych, do wykorzystania przy kolejnych zakupach. Co ważniejsze, nie miało znaczenia to, za jaką kwotę zakupiono ofertę, ponieważ do każdej transakcji otrzymywało się kod rabatowy.
W przypadku osób, które zakupiły ofertę np. za 100 złotych, zwrot wynosił do 13 złotych, a do tego uzyskiwały one dodatkowe 20 złotych na kolejne zakupy. Oczywiście kolejne zakupy również objęte były zwrotem i tym samym na konto użytkownika Goodie mogły trafić dodatkowe środki. W sumie, przy dwukrotnym zakupie oferty o wartości 100 złotych (łącznie 200 złotych) zyskać można było nawet 46 złotych. A to daje już niemal ¼ kwoty wyjściowej.
W skali roku Goodie pozwala wygenerować oszczędności na poziomie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy jednak od częstotliwości realizowanych transakcji, a także wybieranych ofert. Co więcej, jednorazowa wypłata do kwoty 2000 złotych zwolniona jest z podatku dochodowego.
Uwaga! Zwroty przyznawane są tylko za te transakcje, które zostały wykonane poprzez przejście ze strony lub aplikacji Goodie.
Obiektywnie o programie
Goodie to prawdopodobnie najlepsza tego typu platforma i aplikacja, która łączy w sobie cechy programu cashback, a także wielu innych aplikacji. Można powiedzieć, że to taki wielozadaniowy „kombajn”, w którym każdy poszukiwacz promocji, okazji, zniżek i rabatów znajdzie coś dla siebie. Wybierając Goodie można przeglądać gazetki reklamowe większości sieci handlowych w Polsce (nawet jeżeli nie należą do partnerów programu), przechowywać i zakładać karty lojalności różnych obiektów handlowych i usługowych, a nawet przygotować listę zakupów.
Zalety programu:
- łatwa rejestracja;
- atrakcyjne zwroty za zrealizowane transakcje (nawet do 30% w przypadku ofert specjalnych);
- 15 złotych przyznawane na start, za zrealizowanie pierwszej transakcji u dowolnego partnera programu;
- dostęp do licznych ofert specjalnych przygotowanych tylko dla użytkowników Goodie;
- możliwość korzystania z połączonych promocji (np. rabat, darmowy transport i zwrot za transakcję);
- wypłaty środków już od 21 złotych;
- możliwość spersonalizowania otrzymywanych ofert;
- liczne konkursy;
- możliwość przechowywania wielu kart lojalnościowych w jednym miejscu;
- wirtualne mapy po centrach handlowych w całej Polsce.
Wady programu:
- zwrot za zrealizowane transakcje otrzymuje się tylko wówczas, gdy przechodzi się na stronę internetową partnera bezpośrednio z aplikacji lub strony www Goodie;
- w przypadku niewypłacalności partnera przyznane środki nie będę wypłacone użytkownikowi Goodie.