Na co dzień korzystać z płatności bezgotówkowych? Z pewnością nie jest Ci obce pojęcie przelewów BLIK. Z roku na rok korzysta z nich coraz więcej osób. Warto więc zastanowić się nad tym, czym właściwie jest przelew BLIK na telefon, jak i do jakiej kwoty działa, a także kto może z tego korzystać. Przygotowaliśmy dla Ciebie paczkę przydatnych informacji.

Co to jest BLIK na telefon?

W ostatnich latach płatności bezgotówkowe zyskują na popularności. Wśród nich znajduje się BLIK. Sprawdźmy więc, co to BLIK na telefon i jak to działa. W dużym skrócie BLIK to technologia, która umożliwia dokonywanie szybkich, wygodnych i w pełni bezpiecznych przekazów pieniężnych przy wykorzystaniu telefonu z aplikacją mobilną banku. W praktyce oznacza to, że nie potrzebujesz już gotówki lub katy płatniczej. W wielu miejscach zapłacisz za zakupy z wykorzystaniem telefonu. Obecnie technologia umożliwia płacenie w miejscach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych, czy też przesyłanie pieniędzy członkom rodziny lub znajomym. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak zrobić BLIK na telefon.

Jak działa BLIK na telefon?

Aby móc skorzystać z technologii BLIK, należy włączyć ją w aplikacji mobilnej banku. Sprawdź więc, jak uruchomić BLIK na telefon w Twoim banku, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą. Zasada działanie przekazów finansowych w systemie BLIK oparta jest na systemie natychmiastowych przelewów. Ten został opracowany przez Polski Standard Płatności. To podmiot współpracujący z największymi bankami w naszym kraju. Sam przelew w dużym skrócie polega na tym, że w aplikacji mobilnej wybiera się opcję: BLIK na telefon oraz wypełnia pola udostępnione przez bank. Następnie należy zatwierdzić przelew. To prosta instrukcja tego, jak zrobić przelew BLIK na telefon dowolnej osoby, znając jej numer. Ile idzie BLIK na telefon? Środki na koncie bankowym drugiej osoby pojawią się natychmiast. To szybka, wygodna i bezpieczna usługa.

Do jakiej kwoty BLIK na telefon?

Jaki jest limit BLIK? Tak naprawdę zależy to w dużej mierze od polityki danego banku. Warto więc sprawdzić limity obowiązujące w danym banku. Standardowo ustalane są na niższych kwotach, jednak można je swobodnie zwiększać w określonych widełkach. Przykładowo w banku Credit Agricole limit jednorazowej transakcji to 1000 PLN, a maksymalny limit dzienny wynosi 5000 PLN. W PKO Banku Polskim domyślny dzienny limit to 10 000 PLN, a maksymalny limit dzienny to 20 000 PLN. Sprawdź regulamin swojego banku i dostosuj limit przelewu BLIK na telefon do swoich potrzeb. Z czasem możesz go zmienić.

Przelew BLIK na telefon – jak odebrać?

Jak odebrać BLIK na telefon? W tym celu należy wcześniej zarejestrować numer telefonu w usłudze. Można to zrobić w aplikacji mobilnej w ustawieniach BLIK z poziomu rachunku bankowego. Następnie przelew wysyłany jest automatycznie. W praktyce oznacza to, że odbiorca nie musi go akceptować, ani wykonywać innych działań.

Jak wysłać BLIK na telefon?

Jak ustawić BLIK na telefon? Już teraz opcję tego typu przelewów oferuje większość banków w Polsce. W tym celu należy zalogować się do aplikacji mobilnej banku. Następnie należy przejść do usługi przelew BLIK na telefon oraz podać: dane odbiorcy i jego numer telefonu (możesz też wybrać numer z książki adresowej) i kwotę przelewu. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie transakcji (np.: kodem PIN, odciskiem palca, hasłem). W ciągu kilku lub kilkunastu sekund przelew będzie na koncie.

Jak cofnąć przelew BLIK na telefon?

Czy można cofnąć BLIK na telefon? Jeżeli potwierdzisz dokonanie transakcji w procesie autoryzacyjnym, to nie ma takiej możliwości. Przelew dojdzie do odbiorcy bardzo szybko. Ostatnia szansa na to występuje jeszcze przed autoryzacją. Jeżeli chcesz zrezygnować z przelewu BLIK na telefon, to zaniechaj potwierdzania przelewu. Dotyczy to sytuacji, gdy podasz złe dane lub masz wątpliwości co do zasadności przelewu. Rekomendujemy zachowanie uwagi, aby nie złapać się na oszustwo na BLIK oraz inne oszustwa w internecie. Trzeba być bardzo wyczulonym.